Jdi na obsah Jdi na menu
 


clenovia lostprophets

6. 8. 2007
 ja rob

"Slepě sem věřil, že jednou budu hrát ve skupině :)"

Ian David Carslick Watkins se narodil 30.7.1977 - teda ve znamení lva.

Suchá historie: Dnes slavný jako frontman a zpěvák současné nej rockové skupiny z Walesu. Základem pro úspěch mu zajisté byla jeho obliba hardcore punku a pevná přátelství, obé již v rané pubertě.

Na základce v Pontypriddu (takej malej zapadákov asi 25 km od hl.města Walesu Cardiffu xD) se dobře učil, brzo ho začala chytat hudba, ozářen byl skupinami jako Faith No More bo Duran Duran.

S Mikem Lewisem chodili do stejnýho ročníku, nejdřív se tak trochu víc pošťuchovali, ale společej zájem o metal a rock je sved do hranice postrádajícího přátelství a v Ianovi se zrodila důvěra, že jednou bude hrát ve skupině.

Už ve 14 se mu v podstatě splnil sen, s Mikem založili Aftermath (trashy trash metal), hráli v boudě u Iana za zahradě. Za celou dobu dvouleté existence bandu vystupovali dvakrát. (Pdle mě vcelku ucházející na 14-ti letý hajzliky :))

Pak je začala ovlivňovat nová vlna americkýho hardcore punku, s dalšim kámošem dal Ian dohromady Fleshbind, což bylo už mnohem vážnejš braný uskupení, Ian hrál na bicí a Lee na kytaru.

Odehráli spoustu show, předskakovali i kapele Feeder v Londýně, ale samostatná tvorba poněkud pokoutně zaostávala. Najednou jim došlo, že je to vlastně celý ňáký zcestný. Do toho je opustil zpěvák a Ian se nabídl místo něj. Zbytek kapely ho ale chtěl nechat hrát na bicí. A tak se s Leem rozhodli vydat se vlastnim směrem. Nejradši někam na počátek :) Vznikli teda Lozt Prophetz (vzato odněkud z alba Duran Duran). Mezitim (od ´95) začal Ian dělat bubeníka místní hardcore formaci Public Disturbance.

Lozt Prozhetz nahráli svůj debut v květnu ´97, vedle spolupráce s PD. Tehdy vzal Ian poprvé do ruky mikrofon. Lozt Prophetz existovali do roku ´99, kdy ian opustil PD, aby se mohl víc věnovat svojí skupině, která se slavně přeměnila z počátční bokovky na vážnou záležitost :)

Náhodný setkání s jejich budoucí gramofonkou a změna názvu na Lostprophets vynesla Iana a ostatní mezičasem nabraný členy bandu postupně tam, kde jsou dnes, čili na vrchol :)

Ian jako "člověk":) : Ian je zcela nekonfliktní pohodlnej tvor, má nekonečnou spoustu přátel a oblibuje všemožný sporty (ze začátku hodně skejtoval) - což je na něm dosti vidět >:P Pravidelně se umisťuje na předních příčkách v ankentách o nejsexy zjevení, žádoucnější tetování než má on byste asi těžko hledali - dva kolty směr dolů na podbřišku xD Jinak těch kérek má víc a rád o nich debatuje(nejen o svejch :)) V ranym mládí nejradši pařil game boye a videohry (odtud spousta inspirace pro prvotní tvorbu :)). Krom čokolády miluje nadevše hudbu, socka jedna bydlí eště u rodičů xDD Prej co by dělal sám v bytě a vlastně je taky pořád na cestách :) Hojně podporuje nově vznikající bandy a svoje kamarády (kámoši jim dělaj klipy a grafiky na CD apod.). Velkej kámoš je s Gerardem z My Chemical Romance (Gerard miluje jejich song Last Train Home :)) a s frontmanem Hoobastank, rozumí si i s Petem z Fall Out Boy. Ian mimo jinýho spolupracoval s grupou Amazing Device. Jinak má taky specifickej smysl pro humor, hodnotný názory a nemorálně vtipnej přízvuk :) Joj a má diplom z grafickýho designu, jako designér taky chvíli pracoval a vzhled jejich dvou webovek je taky jeho práce :) Jinak sám o sobě řiká že je absolutně nudnej, nemít na koncerty stylisty tag jede furt v košili a kravatě (pdle mě kecá :)). Je ujetej na svý vlasy a nesnáší, když mu někdo řiká, že je emo xD Viditelně mu nestoupla sláva do bedny a všem fandům vzkazuje, že až ho někde potkaj, maj mu pochválit ty účes (xDD) a nahodit normoš pokec :)

*Mike Lewis

vypomáhat :)"

Narozen 17.8.1977 - znamení lev, hraje na kytaru.

Mike byl hudebnim fandou už od ranýho dětství, vystavenej grupám jako Dire straits nebo Led Zeppelin ze středu osmdesátých let - sbírka nahrávek jeho táty byla základem pro jeho pozdější vkus :)

Chodil do stejnýho ročníku s Ianem a spolu se rozhodli objevovat hudbu. Vedle metalu typu Iron Maiden nebo Metallica jim zachutnal taky alternativní rok - Faith No Morea pzdějš americký hardcore bandy jako Gorilla Biscuits a Sick of It All.

V roce ´95 ho Ian vzal jako kytaristu do skupiny Public Disturbance a spolu zároveň ve Fleshbind.

Přividělával si s Ianem v jejich vedlejším projektu Lozt Prophetz a členem PD zůstal do roku ´90, i po odchodu Iana, protože byl velkej fanda hardcoru a PD byli v tý době nezbytnou součástí hardcore scény v UK.

Když PD skončili, dal se k Lost Prophets a zůstal tam až doteď :)

*Stu Richardson*

"Hudba byla to jediný, co mě dokázalo povzbudit."

Narodil se 15.8.1973 - jako lev. Je ženatý, ve skupině působí jako basák.

O něco málo starší než zbytek bandu nebyl Stu (stejně jako Jamie) ve skupině od prvopočátku jejich dlouhý historie na hardcore scéně ve Walesu.

Ve svým ranym mládí se jeho život skládal hlavně z hudby a filmů. Fandil Davidu Bowiemu a měl těžký čase ve škole.

Inspirován Stevem Harrisem z Iron Maiden se ve svých 15-ti rozhodl pro basovou kytaru a roky hrával v místních skupinách.

Při práci inženýra v nahrávacim studiu mu došlo, jak má Public Disturbance a Fleshbind rád a když se pak zformovali Lozt Prophetz a on si poslechl jejich první demo, byl si nima úplně jistej :)

Když ho pak LPZ viděli ve studiu hrát na kytaru, moc se jim zamlouval a tag ho přibrali do grupy :)

*Jamie Oliver*

Nebyl sem DJ, jenom sem chtěl hudbu spíš o něco vylepšit než jenom prostě všechno přeškrtat xD"

Narozen 16.7.1975 - pro změnu ve znamení raka :) Zastává doprovodný vokály, mixuje a hraje na klávesy.

Jamie se v podstatě nikdy neměl stát součástí LPS - neměl v oblibě hradcore jako zbytek bandu, nebyl členem LPZ ani žádný předchozí formace a hlavně nebyl ani hudebník xD

Jako skejťák, umělec a fotograf měl docela úspěch. Co docela, jeho talent mu vynesl vysoký prodej jeho tvorby a postupně se začal stávat známějším a známějším. Studoval univerzitu umění v Bristolu.

Všechno se změnilo, když LPS mixovali jejich debut The Fake Sound of Progress.

Kámoše Iana svez do studia v Birminghamu, když se dělali poslední úpravy na TFSOP. A protože si se skupinou rozuměl a sgěle se ve studiu bavili, LPS s nadšenim vzali Jamieho na turné, třeba jako fotografa.

Nemoh a ani nechtěl se z turné odpojit, a tak mu Ian vnutil, že je oficiálně člen skupiny :) Musel se proto něco naučit xD

Večerní lekce DJingu vedle turné v roce 2000 mu nakonec místo definitivně pojistily

*Lee Gaze*

Lee Gaze:"Než sem objevil hudbu, byl sem delikventního rázu xD"

Nerodil se 21.6.1975 jako blíženec. Hraje na kytaru :)

Lee byl o něco starší než jeho dva kámoši z dětství - Ian a Mike - a nepokračoval na vysokou školu. Ty dva prei byli ve škole lepší a s nim, než objevil hudbu, to šlo z kopce.

Na škole v Pontypriddu se cejtil jako outsider, dokud nezačal poslouchat Iron Maiden kolem r.´90, předtim jel na popu. Jeho kámoš sehnal nahrávku a od tý doby byl úplně uchácenej :)

Změnil styl oblíkání, spoznal spoustu novejch lidí a chtěl se naučit na nějakej nástroj. Nejdřív na bubny, ale pak skončil u kytary. Jako teenager byl představenej Ianovi jejich společnam kámošem ze s Ianem společný skupiny Aftermath. Ten ale brzo odešel a Lee ironicky zabral jeho místo.

Najednou solidní duo, Lee a Ian, zformovali Fleshbind - ovlivněni hardcore punkem. Přidal se k nim ještě Mike a stali se neodmyslitelnou součástí Waleské hardrockové scény.

Ale zatimco Ian s Mikem pokračovali i v Public Disturbance, Lee měl hraní jen jako vedlejší činnost. Dokud se neobjevil projekt Lozt Prophetz, kterej fungoval zároveň s PD :)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář